Our story

Pasha a jeho příběh

Náš první ridgeback k nám přišel v roce 2009,naše děti odrostly a dům byl prázdný,hledala jsem parťáka pro všechny dny.Ridgeback byl moje jasná volba.Nejprve jsem ho viděla ve městě a velmi mne zaujal svým vzhledem,doma jsem si přečetla dostupnou literaturu a věděla jsem ,ze to je ,,O´´. Původně jsem byla rozhodnuta,ze to bude fena,ale při první návstěvě jsem si zamilovala pejska s příhodným jménem Princ.

Z našeho roztomilého štěnátka,vyrostl statný a nádherný pes,naplnil a předčil všechny moje představy,naprosto oddaný parťák,milujíci celou naší rodinu a šťastný při každodenních procházkách.

Naše chovatelka nás přesvědčila vzít Prince na výstavu a hned napoprvé se umístil na prvních místech a seznámili jsme se se spoustou milých lidí a výstavy nás pohltili.Projezdili jsme kus Evropy a náš Princ si vysloužil spoustu krásných ocenění,nejvíce si vážíme nejvyšších ocenění od rozhodčích ,kteří jsou sami chovatelé ridgebacků.Princ se stal několikanásobným otcem štěňátek a někteří jsou taky velmi úspěšní na výstavách.

V roce 2013 jsme Princovi přinesli domů parťáka Pashu.Vybrali jsme si jej od moji kamarádky a nejlepší chovatelky,kterou jsme měli možnost poznat díky výstavám s Princem.

Pasha byl z Prince nadšený ,ale Princ zpočátku méně,dival se na nás očima,které říkali:,,To jsem Vám nestačil,že jste sem přinesli toho malého vetřelce?´´Ale po čase se z nich stala nerozlučná dvojice.Pozorovala jsem tu zajímavou rozdilnost povah,znaky mají samozřejmě stejné,ale jako děti jsou každý úplně jiný.Pasha je vždy ten kdo lumpárny vymyslí a Princ premýšlí jestli z toho má nějakou výhodu on,podle toho se přidá.Pasha je veselý a temperamentní pes,miluje dlouhé procházky a tráví většinu času se mnou,jezdí se mnou každý den do práce,kde má svoje místečko .I Pasha od štěnátka začal s námi jezdit na výstavy a i on se stal velmi uspěšným a také otcem úspěšných štěňátek.

Bohužel nás v roce 2017 náš milovany Princ opustil a pro naší rodinu s Pashou je to velika ztráta ,zůstane navždy v našich srdcích....

© created by: Webs4breeders.com - BONDI design | © copyright ridgeback-ridgeback.com | All rights reserved | ADMIN Log-in